LED w natarciu

LED w natarciu

Opublikowano: 2025-10-06

Jeżeli zależy Ci na efektownym oświetleniu ściany i nowoczesnej aranżacji wnętrza, warto rozważyć montaż płyty regips w połączeniu z panelami 3D i taśmą LED. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać efekt głębi i trójwymiarowości, który przyciąga wzrok i nadaje pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

W praktyce montaż wygląda następująco: płytę regips przycinamy według własnych potrzeb – prosto, pod kątem, po łuku lub w dowolnym kształcie, dopasowanym do aranżacji ściany. Następnie montujemy ją w odległości około 10–15 cm od ściany, co tworzy przestrzeń na ukrycie taśmy LED i dodatkowo pozwala na częściowe „schowanie” paneli 3D pod płytą.

Taśmę LED umieszcza się na krawędzi płyty, z tyłu, tak aby światło równomiernie podświetlało panele i podkreślało ich strukturę. Część paneli powinna być umieszczona na takiej głębokości, aby patrząc z boku, nie było widać przerw czy braków w aranżacji.

Takie połączenie paneli 3D i podświetlenia LED sprawia, że ściana staje się centralnym punktem wnętrza, dodając mu nowoczesnego designu, a jednocześnie ciepłej i przyjemnej atmosfery. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w salonach, sypialniach, pokojach dziennych, jak i w biurach czy przestrzeniach komercyjnych, gdzie chcemy połączyć elegancję z funkcjonalnym oświetleniem.

Galeria zdjęć